top of page
Parallel Lines
Parallel Lines
  • 275903734_2463297200468510_2590029497315085449_n
  • 275903734_2463297200468510_2590029497315085449_n
  • Spotify
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • TikTok
stacjamikrofonia.pl

Przygoda z Radiem internetowym zaczęła się niewinnie, kiedy to założyłem stałe łącze internetowe. Przeszukując Internet natknąłem się na radio internetowe. Spodobało mi się to bardzo i chciałem działać w tym kierunku. Tak właśnie zauważono mnie i dano mi i szansę nadawać w bardziej

profesjonalnym radio internetowym - było to radio metoda.pl "Twoja metoda na dobry dzień". Nadawałem tam pod pseudonimem Dj speed

i grałem muzykę klubową i dance. Kolejnym moim radiem było macierzyste radio cafe.net.pl, gdzie nadawałem audycje sportowe, oraz muzyczne. Wiąże z tym radiem bardzo miłe wspomnienia, gdyż otworzyła mi drogę do dalszej samorealizacji. Próby stworzenia różnych projektów wiązały się z mniejszymi i większymi sukcesami bardziej, lub mniej zauważalnymi w obrębie różnych stacji radiowych. Momenty wielkiej radości, to również Radio Pasjonat, czy Radio Mega Pasja. Krótki epizod w Stacji Słowa - radiu skierowanym do blogerów, gdzie prezentowaliśmy teksty różnych blogów którzy wyrażali na to zgodę.

Radio Creo, to kolejna stacja, która zajmowała się tematyką społeczno-kulturalną. Z tym projektem również wiąże wiele wspomnień. Ostatni

z projektów, to Radio Swift, które jest do tej pory najbardziej udanym projektem. Działaliśmy od 2010 roku do 2012 i zajmowaliśmy się tematyką społeczno-polityczną, oraz otaczającym nas Światem. Prezentując muzykę różnorodną promując również niezależnych artystów.

Wreszcie Mikrofonia, najnowsze moje dziecko, Głowna inspiracją, do powstanie tego radia był wcześniej wspomniany projekt Radia Swift oraz audycja "Mikrofonia", która ukazywała się na antenie Radia „Pełnosprytni” do 25 lipca 2016. Jeśli chodzi o dzień dzisiejszy, to planujemy kontynuować działania które wdrażaliśmy do tej pory w poprzednich projektach, będziemy promować niezależnych artystów i prezentować muzykę popularną, miłą i przyjemną. Jest jeszcze blog, do którego prowadzi jedna z pozycji menu u góry mojej strony. Jest to mój autorski blog, opisując otaczający mnie Świat. Mówię i pisze tam o sprawach, które mnie dręczą, trapią lub zastanawiają. Zapraszam do słuchania, zapraszam do komentowania I dyskusji, które bardzo lubię.
 

W roku 2017 dzięki Katarzynie Maliszewskiej poznałem muzyka, kompozytora jak i Dj-a Sebastiana Puchte. W dniu 18 marca 2017 roku odbyło się spotkanie Redaktora z Sebastianem i Katarzyną Maliszewską w Hotelu Sheraton w Poznaniu więcej tutaj. Wspólna pasja do muzyki i radia sprawiły że zaczął on na samym początku nagrywać audycje, które następnie były emitowane na antenie radia.  20 lutego 2018 r. nadał on swoją pierwszą audycję na żywo była to audycja wieczorna jeszcze wtedy nie miała konkretnego tytułu. Szybko jednak Stacja Mikrofonia stała się dla niego sposobem na realizacje pasji, jaką jest dzielenie się muzyką z innymi, idea radia bardzo mu się spodobała. W Stacji Mikrofonia Cracker  prowadził cyklicznie  do 21 kwietnia 2020 roku dwa rodzaje audycji: Z Muzyką na TY - gdzie prezentuje muzykę ciekawą godną posłuchania. Zawsze prezentuje tu zarys muzyczny jakiejś płyty.Audycja odbywała  się  zawsze o 9:00. Drugą audycją jest Awangarda Disco - Tu grał muzykę lekko i przyjemną często w klimacie imprezowy.

 

Obecnie Nadal prowadzimy audycje na żywo. Tworzymy podcasty.

 

Katarzyna, Monka, Magda i Weronika, to obecnie główne  podpory obywatela Redaktora

Nie zapominamy o naszych wiernych słuchaczach , licząc na nowych inspirujących nas.  Magda ostatnio raczy nas opowiadaniami, które są dostępne na naszej grupie  na FB.  Opowiadania w wersji dźwiękowej udostępnimy niebawem na naszym kanale YouTube.

Od 17 czerwca 2024 roku Nastąpiły zmiany w ekipie radia. Audycje i działania spoczną na Obywatelu na 5 , Magdalenie, oraz Marysia od spraw organizacyjnych.

Musimy się skoncentrować na tym by się nam chciało tworzyć audycje. Cieszyć tak jak kiedyś  z tego, po co radio powstało. Mamy kilka planów  więc trzeba było poczynić te zmiany by ekipa nie była tylko zapisana, ale czynna. Do usłyszenia w kolejnych naszych audycjach.

bottom of page